Rynek przeszczepu włosów 2015 wg ISHRS

Stowarzyszenie ISHRS (www.ishrs.org) opublikowało kolejną odsłonę swojej obszernej ankiety kierowanej co dwa lata do wszystkich członków stowarzyszenia (także kilkunastu klinik z Polski).  Jak zawsze ciekawe jest przeanalizowanie najciekawszych fragmentów z raportu.

  1. Trwa szybki spadek udziału w rynku metody paskowej („strip”) na rzecz grupy metod FUE. Według najnowszego raportu metoda paskowa jest stosowana w 51% przypadków (spadek o 16,5% w ostatnich 2 latach), a metody z grupy FUE w 49% przypadków (wzrost o 16,8 % w ostatnich 2 latach).
  2. Najpopularniejszym środkiem zalecanym w leczeniu łysienia jest 5% minoxidil (stosowany w prawie 60% przypadków)  oraz propecia (finasteryd 1 mg – ponad 57% przypadków).
  3. Warty zauważenia jest szybki wzrost popularności terapii LLLT (Low Level Laser Therapy), szczególnie w wersji urządzeń do użytku domowego (stosowane w 28% przypadków, wzrost w 2 lata o 8%).

Poniżej wykres pokazujący udział w rynku metody STRIP oraz grupy metod FUE.

Metoda pakowa i FUE - udział w rynku 2015

Udział w rynku przeszczepów metody FUE i STRIP

2 myśli w temacie “Rynek przeszczepu włosów 2015 wg ISHRS

  1. mocksoul

    W czasie wstepnej rozmowy wyjasnil mi bardzo szczegolowo jak wyglada zabieg przeszczepu wlosow i odpowiadal na wszelkie moje pytania i wyjasnial wszystko o cokolwiek zapytalem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *